Búcsú a magyar címertől: doppingbotránya után országot vált az olimpia évében világbajnok kajakosunk
2024. február 20. 11:51
Engedett a törökök csábításának.
2024. február 20. 11:51
3 p
3
31
30
Mentés
A török színekben folytatja a pályafutását a világ- és Európa-bajnok kajakos, Takács Tamara, aki 2017-ben két aranyérmet is szerzett a plovdivi kontinensviadalon, majd abban az évben a négyessel világbajnok lett Racicében.
Két évvel később pozitív doppingtesztet produkált, s bár ártatlannak vallotta magát, négyéves eltiltást kapott, ami tavaly járt le. A 27 éves sportoló visszatért a versenyzéshez, de a magyar válogatottba nem tudott bekerülni.
„Az eltiltása lejárta után jelezte, hogy szeretne nálunk kajakozni, ami természetes, hiszen győri.
A tavalyi éve nem sikerült igazán jól és úgy látta, nincs esélye bekerülni a magyar csapatba. Ősszel, a sevillai edzőtáborozást követően kérte, hogy bontsuk fel a szerződését.
Ehhez mi is és a magyar szövetség is hozzájárult, így a nemzetközi szövetséghez került az ügy” – mondta Weisz Róbert, a Győri Graboplast VSE vezetője.
Az országváltás nem példa nélküli kajak-kenuban: korábban Benedek Dalma szerb, Keresztesi Alexandra pedig argentin színekben versenyzett, de egy rövid időre a hozzájuk hasonlóan világbajnok Paksy Tímea is Ausztriába tette át a székhelyét. A magyar színekben háromszoros olimpiai aranyérmes Douchev-Janics Natasa a sydneyi játékokon még az egykori Jugoszláviát képviselte.
Milyen eredményekkel zárult a magyar–török kulturális évad? Mit nyújtanak hazánknak a török és türk kapcsolatok? Ezekről is kérdeztük a Kulturális és Innovációs Minisztérium kormánybiztosát.
Miért volt szintlépés, hogy a Türk Államok Szervezete Budapesten szervezte meg informális csúcstalálkozóját? Mi a türk államok érdeke a szervezetben? Mit nyer ezen a szövetségen Magyarország? Többek között ezekre a kérdésekre adta meg a választ Egeresi Zoltán Törökország-szakértő az Inforádió műsorában.
„Mint a türk világ, közös jelmondatunk az »egység a nyelvben, az eszmékben és a munkában«, mert tudjuk, hogy »Együtt erősebbek vagyunk!«” – véli Gülşen Karanis Ekşioğlu.
Az újjáépítés óriási költségeit mi is fizetnénk, a magyar cégek versenyhátrányba kerülnének, de ami ennél is nagyobb baj, állandó áramkimaradások veszélyével kellene szembenéznünk, amíg az ukrán energiarendszer nem integrálódna teljesen az uniós rendszerbe.
rugbista
2024. február 21. 11:34
Az olimpiai birkózótorna is Párizsban tulajdonképpen a Kaukázusi Népek Szpartakiádja lesz.
Amíg ki nem tiltják őket, valami ürüggyel, esetleg kiveszik a birkózó számokat az olimpiáról.
Kissé csodálkozom, hogy a világ súlypontját képező Ázsia, valamint Afrika, Latin-Amerika nem csinált még magának valami kontraolimpiát, ahol nem indulhatnak a germán-WASP-ok.